Refleksologia

Czym jest refleksologia?

Zabiegi refleksologii przynoszą poprawę zdrowia, samopoczucia, pozwalają się odprężyć i poprawiają funkcję organizmu. Jest to ważny element profilaktyki zdrowia.

Po zabiegach cyrkulacja w układzie limfatycznym i krwioobiegu są doprowadzane do balansu. Zabiegi na układzie limfatycznym pozwalają na odtrucie organizmu, także z komórek nowotworowych.

Refleksologia jest bezpieczna i dla każdego. Jest w pełni bezpieczna dla noworodków jak i dla starszych osób. Praca na refleksach pomaga w tłumieniu chorób, które miały się rozwinąć. Odblokowuje zastoje, zatory, doprowadza cały organizm do równowagi biologicznej. Staje się jedną z najefektywniejszych i najczęściej stosowanych terapii we współczesnych czasach.

Refleksologia stóp Kielce
Refleksologia stóp

Refleksologia stóp

Stopa ludzka to zakończenie 7200 nerwów, mają one połączenie z mózgiem i innymi częściami ciała. Refleksologia stóp polega na „chodzeniu” kciukiem po stopach. Nie jest to masaż ani akupresura. Za pomocą kciuka pobudzamy wszystkie organy w ciele, układ nerwowy, cały organizm. Refleksolog nie szuka choroby, a dąży do doprowadzenia balansu w ciele. Każdy ból, który jest w ciele ma odbicie lustrzane w stopach.

Refleksologia twarzy

Refleksologia twarzy

Coraz częściej mówi się o wpływie psychiki na choroby somatyczne. Stres, szybkie tempo życia, problemy emocjonalne, stany depresyjne - te czynniki wpływają na nasze zdrowie, naszą odporność. Refleksologia twarzy i głowy wycisza i relaksuje. Zabiegi pozwalają się zregenerować, a z czasem zlikwidować nasze problemy zdrowotne. Wyciszają emocje, wpływają także na kondycję fizyczną twarzy. Po zabiegach twarz się zmienia, jest zrelaksowana, wypoczęta, wygląda młodziej. Zabiegi niwelują napięcia jakie wyrażamy mimiką twarzy.

Refleksologia rąk

Refleksologia rąk

Jest to unikalna, bezinwazyjna metoda „chodzenia” kciukiem po refleksach na rękach, które mają połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Refleksologia rąk może być wykonywana jako samodzielny zabieg lub uzupełnienie zabiegu stóp. Jeżeli nie mamy możliwości pracy na stopach, ręce są bardzo pomocne. Gdy miejsce na stopie jest chore, zranione, po operacjach lub gdy okoliczności wymagają szybkiej interwencji możemy pracować na rękach. Praca na rękach usprawni cyrkulację krwioobiegu, zlikwiduje napięcia, bóle, ureguluje pracę układu limfatycznego.

© 2022 Manufaktura Zdrowych Stóp. Wszystkie prawa zastrzeżone.